pozadi

Proč čistit vzduch

Během jediného dne se až 20 000 krát nadechneme, přičemž spotřebujeme více než 15 kg vzduchu. Zatímco bez jídla může vydržet průměrný člověk až měsíc, bez vody týden, bez dýchání pouze tři až čtyři minuty, více ne.

Věnujte proto pozornost, jaký je vzduch, který dýcháte, jaký je vzduch, který dýchají Vaše děti! Dříve bylo jednoduché otevřít okna, vyvětrat a získat zásobu čistého a zdravého vzduchu, ale dnes je to s ohledem na stav znečištění venkovního prostředí minulostí. Navíc nově přistupuje tzv. Syndrom nezdravých budov. Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila v roce 1984, že 30% obyvatel ve vyspělých zemích trpí nemocí SBS (Sick Building Syndrom), česky Syndrom nezdravých budov. V roce 2002 už WHO oznamuje 60% lidí postižených SBS. V České republice nijak nezaostáváme. Za příčiny problému byly a jsou obvykle označovány chybně provedené topné, větrací či klimatizační systémy a jejich kontaminace roztoči či plísněmi, dále moderní stavební materiály, utěsněná okna, nábytek, nadměrné zahlcení bytů a kanceláří moderní elektronikou (počítače, televizory, mobilní telefony, tiskárny, kopírky) a v neposlední řadě problém (ne)větrání. SBS se projevuje drážděním očí a krku, výrazným pocitem suchosti sliznic, bolestmi hlavy, psychickými příznaky jako roztěkanost, snížení pracovní kapacity, nesoustředěnost, poruchy paměti, vznětlivost, nervozita, denní ospalost a naopak noční nespavost.

Přesto můžete docílit toho, aby byl Váš domov, Vaše pracoviště, kancelář, třída, učebna, či jiný interiér, ve kterém se dlouhodobě pohybujete příjemný, útulný, bez polétavého prachu, bakterií a nepříjemného zápachu. Nabízíme Vám řešení - pomoci Vám mohou čističky vzduchu Super Plus. Pojďte se společně s námi na ně podívat blíže, přečtěte si následující kapitoly vztahující se k tomuto problému a seznamte se s produkty řady Crystall Air. Budete překvapeni jejich vysokou účinností, jednoduchou obsluhou a nízkými provozními náklady.