pozadi

Můj příběh

Jako dítě jsem trpěla častými angínami, záněty horních cest dýchacích a průdušek. Alergologie byla v té době ještě značně v plenkách, nikdo se tehdy vyšetřováním alergií a astmatu nezabýval. I přesto, že jsem prokašlala obě své těhotenství, lékaři mi tvrdili, že astma mít nemůžu, protože to by se v těhotenství naopak zlepšilo. Postupně se ale zjistilo, že astma opravdu mám a navíc, že jsem alergická na řadu rostlin a některé potraviny.

Bohužel postupem času se ukázalo, že i naše dcera je alergik a astmatik. Naštěstí jsem pro nás obě našla opravdu výbornou alergoložku. Léky na jednu stranu zlepšily dýchání, nicméně měly a mají své vedlejší účinky. Byla jsem hrozně unavená, usínala za volantem, přibírala na váze, měla oteklý obličej a nedovedla jsem si představit, že budu moci zase sportovat. A přitom sport a pohyb pro mne znamená hrozně moc. Člověk s astmatem má pocit, že mu normální život skončil. Vadila mi klimatizace, horko, zima, pobyt v autě, letadle i v hotelovém pokoji. Jsem alergická i na psí srst. Doma máme dva krásné psy, které všichni milujeme. Dát pryč jsem je ale nedokázala. Trpěla jsem silnými bolestmi svalů, což také souvisí s alergií a vyplavováním histaminu, hlavní látkou, která zprostředkovává alergické reakce.

Začala jsem navštěvovat fyzioterapeuta. V jeho praktické ordinaci se mi vždy dýchalo dobře a lehce, byly zde totiž umístěny čističky vzduchu ruské výroby. Protože měly neslyšitelný chod, nebylo lehké si jich všimnout. Princip čištění vzduchu se zcela lišil od ostatních čističek, které byly na trhu. Neváhala jsem a ihned čističku koupila. Dala jsem ji do ložnice a hned první den se dostavilo něco jako malý zázrak. V noci jsem nekašlala, ráno jsem neměla oteklé a zalepené oči a mohla jsem normálně dýchat. Brzy jsem nakoupila další čističky. Dcera za několik měsíců vysadila veškeré léky a potřebuje občas nějaké jen v pylové sezóně. Dnes máme v domě celkem šest čističek, které běží non-stop už čtvrtý rok. Manžela již celé noci svým kašlem nebudím.

Nic nepřichází s naším organismem do tak těsného, intenzivního a hlavně neustálého kontaktu, jako vzduch. Čistý vzduch potřebujeme a zasloužíme si ho všichni. Proto jsme se rozhodli rozšířit čističky vzduchu SUPER PLUS BIO na český i evropský trh.

 

MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.